Google Search Console: jaunas mājaslapas pievienošana

Google Search console dati ir ļoti noderīgi SEO novērtējumam un turpmākai stratēģijai. Neviens cits rīks nedos tik precīzus datus kā šis. Apmācību laikā mēs strādāsim ar demo kontu, bet vislabāk būtu strādāt ar reālas lapas datiem. Lai pievienotu mājaslapu, ir nepieciešams apstiprināt, ka jums ir tiesības piekļūt šīs lapas datiem. To sauc par lapas verifikāciju.

Zemāk soli pa solim ir aprakstīts, kas jums ir jāveic, lai to izdarītu.

Soli pa solim

Jāatver mājaslapa: https://www.google.com/webmasters/ Augšējā labajā stūrī atradīsiet pogu Sign in.Pēc autorizācijas ar Google kontu, atvērsies lapa, kur kreisajā pusē būs izvēlne.

Noklikšķinot uz tās, atvērsies iespēja pievienot jaunu lapu (šajā gadījumā Add property)

Nākamajā solī parādīsies šāds logs, kurā var izvēlēties, kādā veidā pievienot lapas adresi. Zemāk ir aprakstītas divas iespējas kā veikt šo uzdevumu – pirmais ierasti ir sarežģītāks, bet izvērtējiet savas tehniskās iespējas un vēlams ir īstenot pirmo pārbaudes veidu (DNS):


1) Domain: visu domēnu, bet tas prasīs veikt izmaiņas DNS ierakstos (par šo vaicājiet lapas pārvaldniekam, IT nodaļai vai hostinga kompānijai). Pēc izmaiņu veikšanas paies vēl pāris stundas, kamēr tās varēs izmantot.

2) URL prefix: ievadiet mājaslapas adresi, piemēram, https://piemers.lv un nospiediet turpināt.

!! Ja izmantojat vairākas mājaslapas versijas, piemēram, m.piemers.lv, www.piemers.lv vai piemers.lv (bez www adreses priekšā) un DNS apstiprinājums nav iespējams, ir jāpievieno katra adrese atsevišķi, lai būtu visi rezultāti par jūsu domēna adresi.

Nākamajā solī parādīsies iespēja izvēlēties veidu, kā apstiprināt īpašumtiesības konkrētajai lapai:

Zemāk ir aprakstīta katra no iespējām.


1) augšupielādēt failu, kur sākotnēji vajag lejupielādēt. Šis fails ir jāizvieto lapas struktūras saknē (root), lai adrese izveidotos https://piemers.lv/google5512882212.html

2) HTML tags: šāds skripts ir jāizvieto HTML koda augšējā daļā (head). Ja tiek izmantotas jau gatavas sistēmas kā WordPress, Mozello, iespējams, ka tur būs jau paredzēta vieta, kur šo izvietot lapas uzstādījumos. Ja tādas iespējas nav, tad šī rinda ir jāizvieto pašiem lapas kodā. Ja pašiem nav tehnisku zināšanu, atkal ir jālūdz palīdzība lapas uzturētājam vai programmētājam.
Piemērs: <meta name=”google-site-verification” content=”susYN82_t16OUGSpe6uBmP-F0sLbd_eLJsUaeFcKQe0″ />

3) Google analytics: ja Google konts, kuram tiek pievienota šī lapa, ir jau pieslēgta ar Google Analytics un šim kontam ir administratora tiesības, kā arī kods ir izvietots lapas augšdaļā (head), tad verifikācija būs veiksmīga bez papildu tehniskām izmaiņām.

4) Google Tag manager: pieredzējušiem lietotājiem, jāseko līdzi  norādītajām instrukcijām.

5) DNS ieraksts: līdzīgi kā augstāk minētajā gadījumā TXT ieraksts ir jānodod tehniskajiem darbiniekiem, kuri var veikt izmaiņas jūsu lapas domēna DNS ierakstos.

Kad izmaiņas ir veiktas, jānospiež poga Verify, lai google no savas puses pārbaudītu pieejas. Kad tās tiek apstiprinātas, jūsu Google kontam tiks piešķirtas tiesības aplūkot šīs lapas datus. Sākotnēji e-pastā saņesiet apstiprinājumu, ka lapa ir veiksmīgi pievienota. Dati par lapas rezultātiem tiek parādīti ar 2-3 dienu novēlošanus, tādēļ arī pirmie rezultāti parādīsies pēc aptuveni 3 dienām.

Papildu informāciju varat meklēt Google Webmasters palīdzības sadaļā (angļu valodā).

Edgars Koroņevskis

Autors: Edgars Koroņevskis
Digitālā mārketinga un lietotāju pieredzes eksperts, pasniedzējs.
Vēlies sazināties? Uzraksti: edgars@picco.media