Skillshare: apgūsti jaunas prasmes online kursos

Bieži pēc apmācībām tiek uzdots jautājums, kur vēl padziļinātāk var apgūt digitālo mārketingu, SEO, Google Analytics vai lietotāju pieredzes praksi. Visbiežāk man ir viena atbilde – tie ir online kursi. Ņemot vērā, cik strauji mainās šīs nozares, nākas sekot līdzi jaunumiem, apgūt jaunas zināšanas, lai būtu soli priekšā konkurentiem un izmantotu visas mūsdienu iespējas, tieši online kursi un it sevišķi Skillshare mācību platforma ir labākais un pieejamākais veids mācībām – vismaz tā liecina mana pieredze, beidzot ir laiks apkopot manus secinājumus pēc vairāk kā 2 gadu aktīvas platformas izmantošanas.

No 5,80 € mēnesī!

Pirms apskatīt dziļāk – pirmais un svarīgākais jautājums – vai es to varu atļauties? Izmaksas ir patiešām draudzīgas un es droši varu teikt, ka šī būs laba investīcija jūsu izglītībā un prasmēs. Skillshare piedāvā divu mēnešu bezmaksas pieeju, savukārt līdz maija beigām ir īpašais piedāvājums – gada abonements ar 30% atlaidi (promo kods: annual30off) izmaksās 67 € (standarta cena 96 €), tas nozīmē – tikai 5,80 €/mēnesī! Ja apmaksā katru mēnesi atsevišķi, cena ir 14 € mēnesī. Tam visam pretī ir vairāk kā 27 tūkstoši kursu, kurus skatīties bez ierobežojumiem, turklāt mobilajā aplikācijā vari ielādēt offline režīmā un skatīties, kur vien vēlies. Salīdzinājumam citās platformās kā Udemy, Coursera ir jāmaksā par katru kursu atsevišķi.

Video kursi: dažādas tēmas, neierobežotas iespējas

Animāciju veidošana, grafiskais dizains, video un foto, mūzika, web izstrāde, UX un saskarnes dizains, bizness, mārketings, dzīvesstils, produktivitāte – tās ir tikai dažas no lielajām tēmām, kuras uzskaitīt no kopumā vairāk kā 700 tēmām. Vismaz es Skillshare lapā neesmu atradis lapu, kur būtu publicētas visas tēmas – atliek izmantot platformas lejā (footer) izvietot kategoriju sarakstu, lai ērtāk atrastu vajadzīgo. Izmantojot meklētāju un zem meklētāja izvietotās apakškategorijas, var atrast vajadzīgās tēmas, kā arī pie katra kursa ir pievienotas kategorijas, uz kurām uzklikšķinot var iegūt sarakstu ar šīs tēmas kursiem.

Skillshare oriģinālais saturs

Atsevišķā sadaļā ir apkopoti kursi, kuri ir publicēti tikai Skillshare un šī sadaļa nodēvēta par Skillshare Original. Tajā atrodamie kursi nenoliedzami ir populāri, jo tiek dažādā veidā izcelti, reklamēti, studentu skaits ir liels. Šī sadaļa arī būtu viena no pirmajām, kuru izskatīt, lai novērtētu platformas kopējo piedāvājumu un kvalitāti. Noderīga sadaļa ir arī rekomendētie kursi.

Mūsdienās daudz nākas domāt par mūsu produktivitāti, kā efektīvāk strādāt un šī tēma arī tiek plaši apskatīta, viens no populārākajiem kursiem ir “Productivity Masterclass: Create a Custom System that Works” (1 stunda) no Thomas Frank. Citus kursus par šo tēmu var skatīt sadaļā “Productivity”, tur atradīsiet arī daudz oriģināla satura, kas ir publicēts tikai Skillshare.

Kursu meklēšana

Pēc tēmām ir vienkāršākais veids atrast vajadzīgo, vēl var izmantot meklētāju. Meklēšanas rezultātos var atzīmēt, kādus kursus vēlaties skatīt, piemēram, pēdējā mēneša laikā pievienotos. Studentu skaits nebūs liels, bet tad ir jāmēģina ātri vien novērtēt, vai kurss ir saistošs. Apjomīgākas tēmas parasti raksturo garāki kursi, tad var izmantot papildu atlases iespēju rādīt kursus, kuri ir garāki par vienu stundu.

Diemžēl meklēšanā neesmu atradis iespēju redzēt konkrētu kursa pievienošanas datumu, lai novērtētu, cik mācību kursi ir “svaigi” – uz to var norādīt mācību kursa nosaukumā gads, kā arī atsauksmes, komentāri pie paša kursa. Bet daži pasniedzēji kursus atjauno ar svarīgāko informāciju, tādēļ arī vecāki kursi nenozīmē, ka tie ir sliktāki. Acīmredzot Skillshare pieeja, lai cilvēki neskatās tikai pašus jaunākos kursus, bet lai skatīšanās būtu vienmērīgāka un motivētu cilvēkus skatīt dažādu un vairāk saturu.

Bezmaksas kursi

Daļa no no šīs tēmas kursiem ir pieejami arī bezmaksas. Bez reģistrācijas, bez slēptiem āķiem – pilnīgi bez maksas un bez reklāmām. Atliek vien atrast vēlamo tēmu un izvēlēties, lai tiek parādīti bezmaksas kursi. Daži piemēri: digitālais mārketings, fotogrāfēšana, satura mārketings. Faktiski katrai tēmai ir pieejami arī bezmaksas kursi, nav jāreģistrējas, lai skatītu šo saturu.

Kursu garums

Kursu ilgums ir dažāds, dažas tēmas tiek apskatītas pat 10 minūšu laikā, savukārt citas tiek padziļināti izskatītas pat vairāk kā 10 stundu garumā. Ja esat zinošs konkrētajā nozarē, iespējams, ka būs vēlme skatīt tikai daļu no kursa un tas ir pavisam vienkārši iespējams, atliek vien izvēlēties no kursa tēmu saraksta vajadzīgo. Daži kursi ir organizēti un ir pārskatāmi nosaukumi, citiem ir ļoti vispārīgi un tas apgūtina novērtēt kursa saturu un sadaļas.

Pasniedzēji

Šeit varētu daudz un dikti runāt, izcelt noteiktus pasniedzējus, bet katrā nozarē tie būs savi, dažus varētu izcelt no digitālā mārketinga vidus: Rand Fishkin (SEO), Gary Vaynerchuk (satura mārketings). Vai vienmēr skaļi vārdi un liels studentu skaits pasniedzējam norādīs uz vērtīgu saturu – to katram pašam spriest un izmēģināt, esmu sev atradis dažādus pasniedzējus, kuri nav populāri, tomēr viņiem ir nepelnīti maz studentu, jo satura kvalitāte ir ļoti laba.

Pasniedzēji nenoliedzami ir dažādi un no dažādām pasaules malām. Dažiem pasniedzējiem ir izteiktāks akcents, bet pie tā var pierast. Protams, atsevišķu pasniedzēju sarunu ir stipri grūti saprast un tad kursa klausīšanās ir apgrūtināta, nākas izvēlēties kādu citu.

Daniel Scott: Adobe kursi iesācējiem un rūdītiem lietotājiem

Zemāk uzskaitīti daži pasniedzēji, kuru izveidotais saturs nav tikai pāris kursi, bet ir daudz plašāks un kurus vēlētos izcelt. Viens nošiem  pasniedzējiem ir Daniel Scott, kurš ir Adobe programmu eksperts un viņa mācību kursi ir lieliski: profesionāli izveidoti, patīkama balss (kas nav mazsvarīgi ilgstoši klausoties), kā arī regulāri tiek atjaunoti materiāli, ja iznāk jaunas Adobe programmu versijas. Ja Adobe programmas ir jūsu ikdiena vai vēlaties attīstīt sevi digitālā satura veidošanas jomā, šis ir fantastisks sākuma punkts.

Adobe XD ir produkts dažādu prototipu izveidei (un ne tikai), tam ir pieejama arī bezmaksas versija, tādēļ tas ir pieejams ikvienam un šeit arī ir pieejams apjomīgs kurss “UI/UX & Web Design using Adobe XD 2018”. Protams, var atrast arī jaunāku versiju mācību materiālus, bet tieši pasniedzēja mācību kvalitāte arvien izceļ šo materiālu kā lielisku arī tagad.

Tādu PowerPoint vēl nebūsiet redzējuši

Andrzej Pach ir vēl viens lielisks pasniedzējs: viņa tēmas ir Powerpoint un Adobe After Effects. Pēdējais noteikti daudzus interesēs mazāk, tomēr Powerpoint triki un dažādi paņēmieni ir izcili. No viņa esmu daudz mācījies un ikdienā, gatavojot prezentācijas, tas lieti noder, piemēram, nezināju, ka Powerpoint var ērti izmantot, lai apvienotu video failus vai izveidotu video masking ar Powerpoint iespējām. Powerpoint nenoliedzami ir jaudīgs rīks, ja ar to prot rīkoties un šis pasniedzējs parādīs labāko! Viņam ir arī Udemy profils un tur var salīdzināt, cik maksā viens kurss un cik plašas iespējas ir Skillshare to visu skatīties kopā, nevis maksāt 12 eiro par katru kursu atsevišķi. Varat apskatīt arī viņa Youtube kanālu.

Iepatikās pasniedzējs? Seko līdzi jaunumiem

Pasniedzējiem, kuri jūs interesē, varat sekot līdzi – viņu profilos ir poga “Follow”, vēlāk saņemsiet ziņas par esošo kursu papildinājumiem, uzlabojumiem, kā arī par jauniem kursiem. Atsevišķi pasniedzēji ļoti iesaistās sarunās ar studentiem, atbild uz jautājumiem, tādēļ nereti tā nav tikai sausa video skatīšanās, bet gan lieliska pieredze.

Veido savu mācību klasi

Pēc reģistrācijas varēsiet savā profilā veidot sarakstu ar kursiem, kurus vēlaties apgūt, veidot savus mācību plānus, piemēram, līdz noteiktam datumam noskatīties šo un šo kursu. Vēlāk arī atskaitē redzēsiet, cik daudz laika esat patērējis dažādām tēmām. Diemžēl pietrūkst iespēja ar šo mācību kursu sarakstu dalīties ar citiem, mācību kursu saites ir jāizveido pašam. Kā mazais papildu ieguvums pēc reģistrācijas ir dažādi kuponi, kurus var izmantot, piemēram, Adobe Cloud 15% atlaide u.c.

Citas mācību platformas

Atsevišķi Skillshare online kursi ir atrodami arī Udemy, Coursera, Linkedin Learning (iepriekš Lynda.com) un citās mācību vietnēs, jo pasniedzējiem arī ir interese šo sagatavoto materiālu maksimāli izplatīt un mēģināt nopelnīt. Pats esmu izmantojis vairākas reizes arī citas platformas, jo Skillshare nav izdevies atrast specifiski vajadzīgu mācību kursu, piemēram, sertifikācijai utml.

Vai Skillshare ir labākā platforma? Atliek vien sākt un izmēģināt šos pirmos divus mēnešus bez maksas, šajā laikā var noskatīties ļoti daudz kursus un vēlāk jau izlemt, vai ir vērts turpināt.

Atruna: blogā ir izvietotas partnermārketinga saites, tomēr tās neietekmē mūsu novērtējumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *